SCICOM 2014

V rámci projektu OPVK – CZ.1.07/2.4.00/31.0108 – Výzkumná síť teorie a dějin vědy

Techmania Science Center o.p.s. pořádá již 4. ročník konference SCICOM

Ve dnech 1. – 3. 4. 2014 se v prostorách plzeňského science centra Techmania uskuteční konference, jejímž cílem je podpořit rozvoj komunikace a popularizace vědy v České republice.

 

Tři konferenční dny reflektují tři stěžejní okruhy témat pro tuto problematiku. První den konference bude zaměřen na komunikaci vědy na univerzitách a v Evropských centrech excelence. Důraz bude kladen na komunikaci nově vznikajících výzkumných center při ZČU. Druhý den konference se zaměří na spolupráci mezi vědci a médii. Třetí den pak bude primárně určen studentům středních a vysokých škol, jimž představí perspektivy vysokoškolského vzdělávání. Na závěr nebude chybět trénink dovedností science communication.

 

Termín konference navazuje na otevření nových prostor Techmania Science Center. Tato významná instituce neformálního vzdělávání zpřístupní od konce března letošního roku hlavní expoziční halu s novými interaktivními expozicemi, laboratořemi a dílnami pro školy i veřejnost.

 

Konferenci připravuje Techmania Science Center ve spolupráci se Západočeskou univerzitou v Plzni. Účast na konferenci je zdarma.

Pro koho je konference určena?

Pro vědce, akademické pracovníky, pracovníky v oblasti médií, tiskové mluvčí, informační a zpravodajské agentury, pracovníky vzdělávacích a výzkumných institucí, studenty doktorských studijních programů, pro všechny zájemce o komunikaci vědy.

Pracovním jazykem konference je český a anglický jazyk. Přednášky budou tlumočeny do češtiny, k dispozici budou podkladové materiály.

Bez n‡zvu-1

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

„O chytré ženské je nouze. Konečně o chytré mužské zrovna tak.“ Jan Werich